Medior Handhaver
Fulltime | Houten

 

Wie zijn wij?

Nederland ligt voor een heel groot deel onder de zeespiegel. Zonder onze waterkering zou het niet mogelijk zijn om hier te kunnen leven en wonen. Maar liefst 21 waterschappen en Hoogheemraadschappen zorgen samen voor een veilig ‘Nederland Waterland’. Door klimaatverandering wordt de noodzaak steeds groter.

Bij Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden werken ruim 450 collega’s aan veilige dijken, schoon oppervlaktewater en droge voeten in de provincie Utrecht en in een klein deel van de provincie Zuid-Holland.
 

Hoe doen we dat?

Om dit mogelijk te maken is het belangrijk dat we de kennis van de wet- en regelgeving op dit gebied uitdragen en dat we ervoor zorgen de wetten en regels worden nageleefd. Bij overtredingen treden we op.
 

Daarom zoeken we jou!

Wij zijn op zoek naar handhavers, die een rol gaan spelen in het naleven van de wet- en regelgeving. Voor deze functie zoeken we enthousiaste collega’s die stevig in hun schoenen staan. Handhavers die zich met hart en ziel willen inzetten voor een veiliger Nederland. Dit kan bij ons op junior, medior en senior niveau (Handhaver C, B en A). Voor alle functies geldt dat je begint met een inwerkprogramma, waarbij je een basisopleiding krijgt waarin het brede spectrum van de werkzaamheden behandeld wordt.
 

Wie zoeken wij:

Je bent in staat om vraagstukken vanuit verschillende invalshoeken te benaderen. Je loopt niet weg voor lastige situaties en zoekt altijd naar oplossingen. Je bent communicatief vaardig, zowel in woord als op schrift. Je hebt al wat werkervaring, bijvoorbeeld bij infrastructurele projecten.

Je staat stevig in je schoenen en durft op te treden als dat nodig is. Je bent niet bang om je handen vies te maken. Tot slot ben je bereid om buiten kantooruren te werken in een vast rooster (bij wachtdiensten en nautisch toezicht). De werkzaamheden buiten worden in dienstkleding uitgevoerd. Uiteraard heb je een gezonde interesse in het vak handhaving. Tot slot woon je in de (nabije) omgeving van het werkgebied van Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden.

 

Wat vragen wij?

 • Je hebt HBO werk- en denkniveau of minimaal mbo-niveau 4 afgerond aangevuld met vakgerichte trainingen en cursussen. Denk hierbij aan bijvoorbeeld civiele techniek, hydrologie of milieukunde.
 • Je kunt problemen analyseren en oplossen.
 • Je kunt buiten de kaders denken en integraal werken.
 • Je bent in staat om zelfstandig je werk te plannen en te organiseren.
 • Je bent in staat om zelfstandig inspectierapporten op te stellen en (her)controles uit te voeren.
 • Je kunt knelpunten signaleren en deze oplossen.
 • Je bent zowel schriftelijk als communicatief sterk.
 • Je stelt zelf brieven, beschikkingen of proces-verbalen op.
 • Je bent in staat hoofdzaken van bijzaken te scheiden.
 • Jij durft hulp te zoeken en te vragen.
 • Je neemt deel in handhavingsprojecten en kan deze ook opstellen en leiden.
 • Je bent in bezit van rijbewijs B.

 

 • Je bent bereid om indien nodig de BOA-opleiding (buitengewoon opsporingsambtenaar) te volgen.
 • Je hebt bestuurlijke sensitiviteit en kan goed in overleg treden met de diverse externe en interne belanghebbenden.
 • Je bent representatief, staat stevig in je schoenen en bent standvastig.
 • Je hebt affiniteit met digitaal werken en kan je collega daarin ondersteunen.
 • Je werkt graag samen in en met een team
 • Je bent minimaal 32 uur per week beschikbaar.

 

Wat bieden wij?

 • Je komt te werken in (complexere) projecten rondom de werkvelden waterinfra, agrarisch, grondwater en/ of nautisch.
 • Een afwisselende baan binnen een lerende organisatie met uitzicht op een vaste aanstelling.
 • Aan de functie is schaal 9 van de salarisschalen voor waterschapspersoneel verbonden. Het salaris bedraagt, bij een 36-urige werkweek, minimaal € 2.584,= en maximaal € 3.540,- bruto per maand. Inschaling vindt plaats op basis van kennis en werkervaring.
 • De waterschapsector kent een eigen CAO, de Sectorale Arbeidsvoorwaardenregelingen
 • Waterschapspersoneel (SAW).
 • We kennen een Individueel Keuzebudget van ca. 20% van het maandsalaris, dat je naar eigen inzicht kan inzetten (bijvoorbeeld voor het kopen van extra vakantiedagen).
 • We hanteren flexibele werktijden.
 • We bieden kansen om je binnen ons waterschap te blijven ontwikkelen. Hiervoor is een persoonlijk opleidingsbudget van € 5000,- gereserveerd, dat je in overleg met je leidinggevende kan inzetten.
   

Interesse?

Wij nodigen ook kandidaten uit zonder handhavingservaring. Wij denken hierbij aan kandidaten met werkervaring en opleiding op het gebied van civiele werken, procestechnologie, of de agrarische sector. Ook schoolverlaters met een relevante opleiding nodigen wij van harte uit. Wij vragen bij aanstelling een verklaring omtrent gedrag (VOG).
 

Interesse gewekt? Kom kennis maken met ons én met het vak handhaving tijdens de Meet & Greet op 9 februari 2018 bij RWZI in Nieuwegein (Het Klaphek 1, 3401 RZ IJsselstein).
 

Kijk voor meer informatie en voor aanmelden voor de Meet & Greet op de website https://werkenbijhdsr.nl/
 

Uiterlijk 21 februari 2018 ontvangen wij graag je CV met toelichting via sollicitatiebutton. Op basis van de binnengekomen reacties maken wij een selectie.
 

De eerste gesprekken vinden plaats in week 10. Hebben wij elkaars interesse gewekt, dan vindt in week 11 het tweede gesprek plaats. Voor meer informatie over deze functies kun je contact opnemen met Nico van den Helm, teamleider toezicht en handhaving, telefoonnummer 030 -209 73 94.

 

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

 

Trefwoorden: Medior Handhaver Vacature Houten, Civiele Techniek, Milieukunde, Handhaving, Vacature Houten, HBO